Suplementy diety – co trzeba o nich wiedzieć?

Suplementy diety – co trzeba o nich wiedzieć?

Suplementy diety są dziś niezwykle popularne. Korzysta z nich wiele osób, w tym zwłaszcza sportowcy. Pozwalają na uzupełnienie w organizmie niezbędnych składników i elementów. Ważne jest jednak, aby dokładnie wiedzieć czym suplementy diety są.

Suplementy do nie leki

Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że suplementy nie są lekami i nie mogą ich zastępować. Suplementy stanowią dodatek do codziennej diety. Mają one oczywiście pozytywny wpływ na zdrowie. Dostarczają organizmowi niezbędnych witamin, składników odżywczych i minerałów. Jednak w przypadku choroby nie zastąpią leków.

Potrzeba suplementacji

Czy suplementy diety są potrzebne? Zdecydowanie tak. Życie staje się coraz szybsze, pojawia się stres, do tego dochodzi siedzący tryb życia i brak ruchu. To wszystko ma negatywny wpływ na organizm i zdrowie. Konieczne staje się zbilansowanie diety i jej uzupełnienie potrzebne witaminy i składniki mineralnej. W tym pomóc mogą właśnie suplementy diety. Pamiętać jednak należy, aby cechowały się one wysoką jakością i pochodziły od renomowanych producentów. Dobrym wyborem mogą być suplementy Universal Nutrition.

Suplementy a konsultacja z lekarzem

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów suplementów. Różnią się one składem, a tym samym rodzajem dostarczanych składników. Jeśli zatem nie wie się jakie dokładnie wybrać suplementy, warto jest skonsultować się z lekarzem. Najlepiej z dietetykiem, który przeanalizuje dokładnie naszą dietę.