Hormon wzrostu w tabletkach – zalety i wady

Hormon wzrostu w tabletkach – zalety i wady

Hormon wzrostu w tabletkach jest często przyjmowany przez kulturystów oraz osoby, którym zależy na szybkim rozwoju masy mięśniowej. Czy jest on skuteczny i czy niesie za sobą skutki uboczne? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu, w którym przyjrzymy się bliżej preparatom zawierającym hormon wzrostu.

Zalety

Hormon wzrostu w tabletkach (https://swiatsupli.pl/pl/153-hormony-wzrostu) faktycznie przyspiesza wzrost masy mięśniowej oraz redukcję tkanki tłuszczowej. To właśnie to skondensowane działanie sprawia, że jest on tak popularny wśród osób zajmujących się zawodowo sportem. Oprócz tego hormon powoduje również wzrost oraz wzmocnienie kości, co stanowi zaletę w przypadku dzieci i osób zmagających się z brakami w gospodarce hormonalnej. Kolejną sferą, na którą hormon wzrostu ma pozytywny wpływ jest układ sercowo-naczyniowy. GH (ang. growth hormone) obniża bowiem ryzyko wystąpienia chorób związanych ze wspomnianym układem. Ma on również dobry wpływ na kwestie związane z libido i funkcjonowaniem seksualnym, zwłaszcza u mężczyzn. Osoby posiadające w swoich organizmach zbyt małą ilość tego hormonu często bowiem borykają się z dysfunkcjami seksualnymi.

Skutki uboczne

Przyjmowanie hormonu wzrostu w przypadku braku wskazań może się jednak wiązać z niepożądanymi skutkami. Do poważniejszych z nich zaliczyć można: zmiany w budowie szkieletu oraz powiększenie się narządów wewnętrznych, co może okazać się bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Niekontrolowane przyjmowanie hormonu może również spowodować powiększenie palców czy zgrubienie skóry.