Jak wygląda trening na hormon wzrostu?

Jak wygląda trening na hormon wzrostu?

Hormon wzrostu odgrywa kluczową rolę w budowaniu tkanki mięśniowej, przez co cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kulturystów i sportowców. Właściwa dieta, suplementy oraz dobrze dobrany trening są w stanie skutecznie pobudzić przysadkę mózgową do produkcji większych ilości tego hormonu. Poznaj zasady treningu na hormon wzrostu!

Jak pobudzić hormon wzrostu za pomocą treningu?

Praca na siłowni z dużym ciężarem o małej ilości powtórzeń sprzyja szybkiemu przyrostowi siły i zwiększa poziom testosteronu. Hormon wzrostu jest jednak produkowany najintensywniej, kiedy ćwiczący wykonuje wiele powtórzeń w serii z umiarkowanym obciążeniem. Ważne jest również zachowanie krótkich odpoczynków pomiędzy seriami.

Naturalne sposoby na pobudzenie hormonu wzrostu

W przypadku treningu na pobudzenie hormonu wzrostu (sprawdź) ogromne znaczenie ma również właściwa dieta. Według zaleceń lekarzy sportowych drogą pokarmową należy dostarczać przynajmniej 2 gramy białka na każdy kilogram masy ciała. Należy również zadbać o właściwy czas snu, ponieważ to w jego głębokiej fazie hormon wzrostu wytwarzany jest najintensywniej.

Suplementy na hormon wzrostu

Naturalne suplementy na hormon wzrostu również posiadają potwierdzone naukowo działanie. Dwa aminokwasy, które stymulują syntezę hormonu wzrostu to arginina oraz lizyna. Badani wskazują, że najlepsze efekty osiąga się w czasie stosowania preparatów zawierających proglutaminiam argininy oraz jednochlorek lizyny.