Dlaczego warto suplementować kwasy omega 3?

Dlaczego warto suplementować kwasy omega 3?

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli inaczej zwane omega 3 przynoszą szereg korzyści dla naszego organizmu. Jednak, żeby tak było musimy zadbać o ich odpowiednią ilość w naszej diecie.

Dlaczego warto suplementować omega 3?

W naszej kulturze stosunkowo rzadko je się ryby morskie bądź owoce morza. Przez to wiele osób cierpi na niedobory kwasów tłuszczowych. Przyjmuje się, że w ciągu tygodnia powinniśmy spożywać dwa posiłki składające się z ryb i owoców morza o łącznej wadze 300 gram. Odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych omega 3 wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Dodatkowo suplementacja może być pomocna w leczeniu niektórych chorób, jednak w tym przypadku odpowiednią dawkę powinien dobrać lekarz.

Jakie omega 3 wybrać?

Omega 3 w sklepach z suplementami znajdziemy pod oznaczeniami EPA, DHA i ALA. Są to trzy kwasy, które w połączeniu mają pozytywny wpływ na organizm. Kwasy ALA znajdziemy w olejach roślinnych. Z kolei kwasy EPA i DHA znajdziemy np. w oleju z łososia lub dorsza. Omega 3 możemy kupić w aptece w postaci tranu, bądź w sklepach z suplementami. Kupując tran w aptece unikajmy oleju z wątroby rekina. Podnosi on odporność, jednak zawiera znacznie mniej kwasów omega 3 niż np. olej z dorsza.

Chętnych zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat diety tu: https://swiatsupli.pl/blog/dha-omega-3-a-moze-omega-3-6-9-jakie-wybrac-na-co-zwracac-uwage/