Odżywianie sportowców

Odżywianie sportowców

Osoby uprawiające sport, powinny dokładnie przemyśleć swoją dietę i uwzględnić w niej wszystkie ważne składniki pokarmowe, również witaminy i mikroelementy. W przypadku sportowców trenujących sporty siłowe i wytrzymałościowe, istotnym składnikiem jest białko. Godne polecenia są odżywki białkowe, w skład których wchodzą hydrolizaty białek serwatkowych.

Firma Olimp

Jest to firma, która zajmuje się produkcją profesjonalnych suplementów dla sportowców. W jej ofercie można znaleźć szereg odżywek białkowych. Uwagę zwraca odżywka Olimp whey protein complex 2270g.

Ta odżywka to kompozycja formuły białkowej, zaprojektowana przez firmę Olimp i wzbogacona w substancje dodatkowe, między innymi aminokwasy rozgałęzione z grupy BCAA. Jest to produkt mający działanie anaboliczne, czyli zwiększające rozrost masy mięśniowej. Ponadto zwiększa wytrzymałość, siłę i regenerację organizmu.

Zalety olimp whey protein complex 2270g

Przede wszystkim odżywka charakteryzuje się bardzo wysoka przyswajalnością i posiada wysokie wartości odżywcze. Każda porcja zawiera dużą dawkę aminokwasów. Produkt cechuje się znakomitą rozpuszczalnością a ekonomiczne opakowanie z zawartością ponad 2 kg, z pewnością wystarczy na długi okres czasu.