Czym cechują się lody proteinowe?

lody protinowe

Czym cechują się lody proteinowe?

Lody to smaczny deser, jaki kojarzy nam się głównie z kalorycznymi słodyczami. Okazuje się, że często takiej przekąski unikają osoby pragnące zrzucić wagę. Na uznanie zasługują jednak lody proteinowe, które posiadają korzystne proporcje makroskładników. Czym się cechują? Jakie mają zalety? Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Smaczne lody proteinowe

Warto zauważyć, że lody proteinowe zadowolą zarówno osoby dbające o linię, jak i osoby aktywne fizycznie. Produkty zawierają znacznie mniej kalorii niż zwykłe lody, co jest sporym atutem. Mają za to w składzie pożywne białko, które przyczynia się do budowania masy mięśniowej. Istotne jest też to, że wysoka zawartość białka zapobiega rozpadowi mięśni oraz wspomaga procesy anaboliczne. Plusem jest fakt, że proteinowe lody są apetyczne, nie zawierają konserwantów i sztucznych barwników. 

lody protinowe

Pełnowartościowy posiłek

Za pomocą odpowiednich składników, lody tego typu są pełnowartościowym posiłkiem. Duża podaż białka jest idealna dla wegetarian, którzy potrzebuję sporego źródła protein. Nawet osoby chore na celiakię skorzystają z proteinowej przekąski, która nie posiada glutenu. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych lodów i słodyczy. Zazwyczaj lody proteinowe (https://swiatsupli.pl/lody-proteinowe/c325) występują w formie proszku, do którego dodać należy wodę lub mleko. Bez problemu zrobimy je w domu, korzystając z miksera lub shakera. To niezwykle smaczna przekąska, która stanowi element zdrowego życia. Takie produkty znajdziemy w wielu sklepach online, które wychodzą naprzeciw potrzebom klientów.